Logo Sztuka Degustacji
Logo Sztuka Degustacji

Zrób to sam

Uwaga będzie zmiana terminu! Degustacja wódek starzonych i okowit 06.04.2024 Łódź

Sztuka Degustacji zaprasza na warsztaty wiedzy o wódkach starzonych i okowitach – wyjątkowych alkoholach o silnych polskich korzeniach, które zyskują coraz większą grupę miłośników. Pierwowzorem dla wszystkich wódek starzonych była POLSKA STARKA (już w XVI w jako pierwsi użyliśmy beczek po tokaju do przechowywania Aqua Vitae). W trakcie degustacji pokażemy, że wódki i okowity w odpowiedni sposób degustowane to niecodzienne przeżycie a z degustacji aqua vitae można czerpać przyjemność, a nie tylko wpływać na stan ducha i ciała. Uczestnicy warsztatów poznają historię, sposób produkcji, a także doświadczą wpływu surowca na właściwości sensoryczne prezentowanych alkoholi. Do oceny sensorycznej wódek i okowit użyjemy odpowiednich techniki, jak i wskażemy sposoby opisu aromatu i smaku.

W czasie warsztatu uczestnicy będą degustować (i opisywać) sześć wybranych wódek starzonych oraz okowit produkowanych z różnych surowców o odmiennej charakterystyce oraz jedną niespodziankę. Porównawcza degustacja ma na celu pokazanie szerokiego wachlarza aromatów i smaków, które aqua vitae zawdzięcza nie tylko fermentacji, destylacji czy starzeniu ale również surowcowi z jakiego została przygotowana. Nie zabraknie także informacji praktycznych: co to jest okowita, wódka starzona a czym jest wódka wyprodukowana ze spirytusu rektyfikowanego, czym jest destylat, bimber, jak pić i degustować szlachetne wódki i okowity, czy pić je solo czy mieszać, jak łączyć je z jedzeniem. Pokażemy ciekawe połączenia degustowanych wódek z odpowiednio dobranymi przez nas tapasami.

Poznaj różne gatunki i style alkoholi, ich smak i aromat od zupełnie innej strony. Zostań ekspertem w zarządzaniu jakością produktów alkoholowych.

Profesjonalne szkolenia dla branży alkoholowej. Więcej