Logo Sztuka Degustacji
Logo Sztuka Degustacji

Zrób to sam

Kursy i szkolenia

Profesjonalne szkolenia dla branży alkoholowej.

Aby skutecznie wykorzystać wiedzę sensoryczną w zarządzaniu jakością produktów alkoholowych, najpierw należy ją zdobyć a potem systematycznie ćwiczyć. Dlatego aby stać się kiperem, blenderem czy zawodowym degustatorem należy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć zgodnie z maksymą „Trening czyni MISTRZEM”.

W tej kwestii pomogą nasze szkolenia dedykowane właśnie dla branży alkoholowej zajmujące się następującymi zagadnieniami:
• Selekcja i szkolenie kandydatów do panelu degustacyjnego.
• Weryfikacja sprawności sensorycznej zespołu i ocena jakości sensorycznej wybranych produktów alkoholowych.
• Zarządzanie panelem degustacyjnym.
• Alkohole świata – profilowanie i nauka wzorców sensorycznych.
• Sztuka degustacji – ocena sensoryczna jako skuteczne narzędzie zarządzania jakością produktów.

Szkolenia prowadzimy dla produktów alkoholowych takich jak: piwo, wódki czyste i gatunkowe, nalewki, miody pitne, okowity, whisky. Nasze programy szkoleniowe zawsze przygotowujemy indywidualnie uwzględniając oczekiwania klienta.

Posiadamy również gotowe programy szkoleniowe takie jak:
• Zarządzanie jakością sensoryczną alkoholi mocnych.
• Analiza sensoryczna piwa.
• Mikrobiologia w nowoczesnym browarnictwie i zakładach produkujących napoje fermentowane niskoalkoholowe.
• Procesy mycia i dezynfekcji w przemyśle alkoholowym.
• Prowadzimy również ocenę stanu higieny w obszarach produkcyjnych.

Z naszych usług szkoleniowych skorzystali już: Wyborowa S. A., Browar Namysłów (aktualnie Grupa Żywiec S. A.), Polmos Żyrardów Sp. z o.o., BZK Group, BZK Alco S. A., Browar Fortuna, Grupa AWW Sp. z o.o. Sp. k., IMA Polska S. A. z Murowanej Gośliny, Zakłady Piwowarskie „Głubczyce” S. A, Mundivie S. A. (dawniej Toorank Polska S. A.), Ambra S. A., Żabka Poska S. A., Mazurskie Miody Bogdan Piasecki, Van Pur S. A., Polskie Stowarzyszenie Korozyjne, Kompania Piwowarska S. A., Pravda S. A. Wielkopolska Manufaktura Wódek Sp. z o.o., Bikotech Sp. z o.o., Jako Sp. z o.o., Bartex Bartol Sp. z o.o. Sp. k., Top Farms Wielkopolska Sp. z o.o., Piwoznawcy, PPHU Bazylio, Politechnika Koszalińska.

 

 

Sztuka Degustacji – Kursy i Warsztaty Degustacyjne

Warsztaty sensoryczne sztuka degustacji alkoholi, to niepowtarzalna okazja poznania różnych gatunków i stylów alkoholowych, ich smaku, aromatu od zupełnie innej strony. Może to być początek pasjonującej przygody z trunkami, które towarzyszą nam od zawsze. Zły wizerunek wszystkich alkoholi tak skutecznie kreowany przez dziesięciolecia okazuje się fałszywy, a uczestnicy od nowa odkrywają te stare jak cywilizacja trunki.
W trakcie spotkania, spośród wielu stylów z różnych stron świata, poznajemy od 6 do 10 różnych stylów i gatunków, w tym kilka skrajnie niszowych jak i tych bardziej znajomych. Uczymy się jak degustować różne alkohole używając profesjonalnych technik sensorycznych, jak oceniać i opisywać wielość stylów i smaków, używając określeń jakimi posługują się profesjonaliści. W degustacji uczestniczą wszystkie nasze zmysły a więc uczymy się jak ich używać w odpowiedniej kolejności tak aby wydobyć wszystkie nawet najbardziej ulotne nuty degustowanych trunków. Świadomie poznajemy smaki i aromaty tworzące bukiet. Mówimy o pełni smaku, chmielowym i ziołowym finiszu, o długiej lub nakładającej się goryczce, o bogatej palecie aromatów.

Poznajemy surowce do produkcji alkoholi, przez co posiądziemy wiedzę na temat ich wpływu na końcowy smak i bukiet. Omawiamy sposoby serwowania alkoholi oraz obalamy mity narosłe wokół świata alkoholi.
Każdy szlachetny alkohol jak żaden inny napój doskonale pasuje do wielu potraw. Dobór odpowiedniego alkoholu do serwowanych dań to wielka sztuka, ale i zarazem miejsce na inspiracje i eksperymenty. Dlatego każde nasze spotkanie uatrakcyjni niespotykane połączenie potraw i trunków.  Po naszym spotkaniu napoje alkoholowe na pewno będą stanowiły inną wartość w życiu codziennym, a ich degustowanie i zastosowanie w kulinariach będzie miało zupełnie inny wymiar.

Dla uczestników wykazujących się wiedzą z zakresu świata alkoholi przewidziane są atrakcyjne nagrody w trakcie quizów i zabaw. Uczestnictwo w szkoleniu potwierdza imienny certyfikat.

 

Poznaj różne gatunki i style alkoholi, ich smak i aromat od zupełnie innej strony. Zostań ekspertem w zarządzaniu jakością produktów alkoholowych.

Profesjonalne szkolenia dla branży alkoholowej. Więcej