Logo Sztuka Degustacji
Logo Sztuka Degustacji

Zrób to sam

Wycieczka do Gorzelni Turew połączona z degustacją!

Zapraszamy do zwiedzania ponad 100 – letniej gorzelni w miejscowości Turew. 

Szczegóły:
Program zwiedzania obejmuje:
– zwiedzanie gorzelni z przewodnikiem; parowanie, zacieranie, produkcja drożdży, fermentownia, destylacja, kotłownia,
– poznanie procesu wytwarzania spirytusu rolniczego – garść najważniejszych informacji na temat technologii, samej produkcji, ciekawostki ze świata alkoholi, a wszystko okraszone anegdotami z życia gorzelników
– po zwiedzeniu pracującej gorzelni do obejrzenia ekspozycja muzealna znajdująca się zarówno na zewnątrz gorzelni jak i wewnątrz – w starej słodowni
– po zwiedzaniu degustacja (6 próbek różnych nalewek lub destylatów po ok 25 ml),

Warunki zwiedzania
Do zwiedzania gorzelni uprawnia voucher z unikatowym numerem, który jest ważny przez rok od daty zakupu.
Oferta dostępna od 18 roku życia. Zwiedzanie jest możliwe od września do czerwca (w okresie wakacyjnym gorzelnia jest nieczynna).

Na chwilę obecną możliwość zwiedzania tylko dla grup zorganizowanych min 10 osobowych.

Aby zwiedzić gorzelnię należy się zapisać na zaproponowane terminy zwiedzania w kalendarzu https://www.sztuka-degustacji.pl/events wysyłając maila na: biuro@sztuka-degustacji.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego https://www.sztuka-degustacji.pl/kontakt lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 696 013 007. Minimalna grupa to 10 osób. W przypadku zgłoszeń grupowych możliwe też umówienie na indywidualny termin oraz korzystne rabaty.

Sprawdź dostępne terminy https://www.sztuka-degustacji.pl/events i rezerwuj  z podaniem numeru vouchera. W przypadku nieodwołania rezerwacji z min. 24-godz. wyprzedzeniem voucher przepada.

Ceny klienci Indywidualni:
Voucher dla 1 osoby – 85 zł

Ceny dla grup zorganizowanych:
Voucher dla grupy do 10 osób – 700 zł
Voucher dla grupy do 15 osób – 950 zł
Voucher dla grupy do 20 osób – 1100 zł

Gorzelnia Turew powstała w 1918 roku.
Obecny kierownik gorzelni p. Grzegorz Konieczny, przy współudziale aktualnego użytkownika – firmy TOP FARMS Wielkopolska – nurządził  w tej zabytkowej gorzelni muzeum gorzelnictwa i historii techniki gorzelniczej.

W miejscowości Turew od 1918 roku działa mała rolnicza gorzelnia. Wybudował ją generał Dezydery Chłapowski a ostatnim właścicielem do 1939 roku był Krzysztof Morawski. Gorzelnia od czasu swojego powstania działa nieprzerwanie już ponad 100 lat, pracowała również podczas II Wojny Światowej a po jej zakończeniu została znacjonalizowana. W latach 90. sprzedana najpierw firmie Agros Farmy i Młyny z kapitałem francuskim, potem stała się własnością konsorcjum Top Farms z kapitałem brytyjskim. Zakład jest bardzo zadbany, działa tu miedziany aparat destylacyjny jednokolumnowy z 1985 roku o wysokości 9,60 metra. Ma 11 półek, gdzie alkohol jest oczyszczany. Dzienna produkcja to 2000 litrów spirytusu. Całość ogrzewa niemiecki kocioł z 1934 roku firmy PIELAHUTTE. Przetwarza się tu na spirytus żyto, pszenżyto i ziemniaki, kiedyś także kukurydzę. W wielkim parniku upłynniane są ziarna lub ziemniaki, a następnie sparowana masa trafia do kadzi zaciernej. Podczas przygotowywania zacieru dodawane są enzymy i drożdże gorzelnicze. Mają tu niecodzienne kadzie fermentacyjne w formie basenów, to tu fermentuje zacier, który następnie trafi do destylacji. Spirytus rolniczy ma moc ok. 90-93% i jest odsprzedawany najczęściej do dużych zakładów spirytusowych, które go rektyfikują i produkują z niego wódkę.
Gorzelnia aktualnie produkuje spirytus w sezonie od początku września do końca czerwca.
Zapraszamy do odwiedzania!!!!!

Wiele osobistości świata biznesu jak i polityki odwiedziło naszą gorzelnię – miedzy innymi Prezydent RP p. Bronisław Komorowski czy Ministrowie Rolnictwa.

Poznaj różne gatunki i style alkoholi, ich smak i aromat od zupełnie innej strony. Zostań ekspertem w zarządzaniu jakością produktów alkoholowych.

Profesjonalne szkolenia dla branży alkoholowej. Więcej