Gra Piwna - podaruj ją w prezencie! Tylko 79 zł

Mój pierwszy Milion hl Piwa to gra polegająca na rozgrywce uzależnionej po części od losu ale przede wszystkim od własnej strategii zachowania się na rynku. Czynności jakie muszą wykonać gracze to: planowanie i zakupy surowców, prowadzenie inwestycji rozwojowych, rozwiązywanie problemów, borykanie się z codziennymi sprawami w produkcji, dbaniem o bezpieczeństwo jak i warzeniem i sprzedażą piwa. Każdy gracz, w jednej rundzie może wykonać trzy czynności. Dokonując odpowiednich ruchów gracz realizuje swoją strategię po to, aby wyprzedzić innych graczy w dążeniu do celu jakim jest rozbudowa swojego browaru do poziomu dużego browaru i wyprodukowanie oraz sprzedaż PIERWSZEGO MILIONA HEKTOLITRÓW PIWA i być w tym pierwszym, przy zachowaniu warunku, że Browar nie jest obarczony problemami, wypadkami lub innymi obciążeniami. Po drodze na graczy czekają zaskakujące zwroty akcji.

Krótko mówiąc, każdy z graczy działa w taki sposób, aby jak najszybciej przejść z browaru domowego do browaru dużego, pokonując po drodze wszelkie przeciwności jednocześnie realizując swoją strategię tak aby jako pierwszy uwarzyć i sprzedać milion hl piwa zanim zrobią to inni. Podsumowując, walcz z konkurencją, realizuj swoją strategię, buduj, produkuj, sprzedawaj, zarabiaj – wygrywaj!

Rozgrywka.

Przygotowanie do gry
1. Każdy gracz otrzymuje kartę Browar oraz własną planszę do gry.
2. Zakładane są bank (trafiają tam wszystkie żetony) oraz magazyn surowców (trafiają tam wszystkie karty Surowce). Pozostałe karty (karty zwykłe) są tasowane i trafiają do talii.
3. Każdy gracz na początku rozgrywki otrzymuje 400 IBU oraz 6 kart z talii.
4. Należy przygotować miejsce na stos kart zgranych. Gdy karty w talii skończą się, stos kart zgranych jest tasowany, by następnie utworzyć nową talię.

Karty specjalne
UWAGA: karty specjalne nigdy nie trafiają na stos kart zgranych (surowce, i browary).

Browar
Karta browar jest kładziona na planszy w stosownym miejscu. Istnieje sześć etapów rozwoju browaru. Każda rozbudowa kosztuje konkretną kwotę:

Surowce
Surowce są niezbędne do warzenia i sprzedaży piwa (warzenie i sprzedaż stanowi jeden ruch). Koszt surowców jest różny w zależności od etapu rozwoju browaru:


Rozpoczęcie rozgrywki:
1. Grę rozpoczyna najstarszy gracz. Następnie gra toczy się według zasady ruchu wskazówek zegara. Każda runda kończy się na graczu rozpoczynającym daną rundę i następna kolejka rozpoczyna sie od następnego gracza. Zasada ta jest ważna ponieważ gracz, który w danej rundzie sprzeda piwo jako pierwszy, bez względu jaki browar posiada, uzyskuje najwyższą kwotę, każdy kolejny coraz niższe (konkurencja na rynku).
2. Przed rozpoczęciem swojej tury gracz dobiera dwie karty z talii.
3. Podczas jednej tury gracz może wykonać maksymalnie trzy ruchy. Każda możliwa do wykonania w grze czynność jest ruchem (użycie karty, zakup surowców, sprzedaż piwa, rozbudowa browaru etc).
4. Wszystkie wykorzystane karty zwykłe trafiają na stos kart zgranych.
5a. Jeśli po zakończeniu tury gracz ma więcej niż 9 kart, powinien pozbyć się ich nadmiaru (może wybrać, które karty odrzuci).
5b. Jeśli po zakończeniu tury gracz nie ma żadnych kart, powinien dobrać 6 z talii. W takim wypadku przed następną turą nie dobiera już kart z tali.

Warzenie i sprzedaż piwa
Warzenie i sprzedaż są rozumiane jako jeden ruch. Aby móc uwarzyć i sprzedać piwo, należy posiadać na swojej planszy kartę Surowce.

W trakcie sprzedaży piwa w danej kolejce Obowiązują standardowe zasady działania rynku pierwszy zawsze sprzedaje po wyższej cenie ponieważ rynek czeka na piwo, każda kolejna sprzedaż wpływa na wysycanie się rynku

Karty zwykłe – dzielą się na te zagrywane na siebie i te zagrywane na przeciwnika. Karty zgrywane na siebie pomagają nam w procesie rozwoju i konsekwentnym dążeniu do celu, zaś karty zagrywane na przeciwnika „zatruwają” życie naszej konkurencji.

Przykłady kart zagrywanych na siebie:

Przykłady kart zagrywanych na innych graczy:

Zakończenie gry
Zwycięzcą jest ten gracz, który jako pierwszy wybuduje Duży Browar oraz sprzeda pierwszy milion hekrolitrów piwa!

 

Cena promocyjna jedyne 79 zł brutto plus koszty wysyłki (ok 15 zł).

Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup skontaktuj się z nami przez formularz zgłoszeniowy: http://www.sztuka-degustacji.pl/kontakt lub dzwoń pod nr telefonu +48 696 013 007 albo pisz bezpośrednio na maila biuro@sztuka-degustacji.pl

komentarze