Sztuka Degustacji - Szkolenia, Warsztaty

          Warszataty sensoryczne sztuka degustacji alkoholi, to niepowtarzalna okazja poznania róznych gatunków i stylów alkoholowych, ich smaku, aromatu od zupełnie innej strony. Może to być początek pasjonującej przygody z trunkami, które towarzyszą nam od zawsze. Zły wizerunek wszystkich alkoholi tak skutecznie kreowany przez dziesięcilecia okazuje się fałszywy, a uczestnicy od nowa odkrywają te stare jak cywilizacja trunki.
          W trakcie spotkania, spośród wielu stylów z różnych stron świata, poznajemy od 6 do 10 róznych stylów i gatunków, w tym kilka skrajnie niszowych jak i tych bardziej znajomych. Uczymy się jak degustować rózne alkohole używając profesjonalnych technik sensorycznych, jak oceniać i opisywać wielość stylów i smaków, używając określeń jakimi posługują się profesjonaliści. W degustacji uczestniczą wszystkie nasze zmysły a więc uczymy się jak ich używać w odpowiedniej kolejności tak aby wydobyć wszystkie nawet najmniejsze nuty degustowanych trunków. Świadomie poznajemy smaki i aromaty tworzące bukiet. Mówimy o pełni smaku, chmielowym i ziołowym finiszu, o długiej lub nakładającej się goryczce, o bogatej palecie aromatów.

          Poznajemy surowce do produkcji alkoholi, przez co posiądziemy wiedzę na temat ich wpływu na końcowy smak i bukiet. Omawiamy sposóby serwowania alkoholi oraz obalamy mity narosłe wokół świata alkoholi.
          Każdy szlachetny alkohol jak żaden inny napój doskonale pasuje do wielu potraw. Dobór odpowiedniego alkoholu do serwowanych dań to wielka sztuka, ale i zarazem miejsce na inspiracje i eksperymenty. Dlatego każde nasze spotkanie uatrakcyjni niespotykane połaczenie potraw i trunków.  Po nazsym spotkaniu napoje alkoholowe na pewno będą stanowiły inną wartość w życiu codziennym, a ich degustowanie i stosowanaie w kulinariach będzie miało zupełnie inny wymiar.

Dla uczestników wykazujących się wiedzą z zakresu świata alkoholi przewidziane są atrakcyjne nagrody w trakcie quizów i zabaw. Uczestnictwo w szkoleniu potwierdza imienny certyfikat.


Szkolenie trwa ok 5 godzin.