Kurs Kiperski I stopnia Poznań 30.06.2018

30.06.2018
Poznań

Kurs kiperski I stopnia: Najciekawsze piwa na świecie.
Miejsce: Poznań, Piwna Stopa
Koszt: 175 zł
Godzina: 11:00 – 16:00


To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego.

Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa. Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa. Cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia (patrz kursy zaawansowane).

Wszystkie piwa degustowane w czasie kursu zostały starannie wybrane przez zawodowego kipera i są serwowane w odpowiednich temperaturach w pokalach najwyższych jakości.

Zapisz się: biuro@sztuka-degustacji.pl

Za nami kolejna edycja kursu kiperskiego I stopnia, tym razem w Poznaniu w Piwnej Stopie przy ul Szewskiej 7. Podczas kursu wspólnie z uczestnikami odkrywaliśmy tajemnice różnych stylów i tak: pięknie przeniósł nas w świat whiskey leżakowany RIS w beczce po Porto i burbonie, a świat piw spontanicznej fermentacji odkrywaliśmy poprzez Krieka. Jeżeli zatem spotkacie w pubie przy barze ludzi trochę inaczej zachowujących się przy kuflu piwa: oglądających piwo ze wszystkich stron, słuchających piwo, wąchających piwo, zatykających nos czy mlaskających przy piwie to macie pewność że to nasi kursanci smiley!

komentarze

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30