Kurs Kiperski I stopnia Bydgoszcz 10.03.2018

10.03.2018
Bydgoszcz

Kurs kiperski I stopnia: Najciekawsze piwa na świecie.
Miejsce: Bydgoszcz 
Koszt: 175 zł
Godzina: 11:00 – 16:00


To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego.

Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa. Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa. Cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia (patrz kursy zaawansowane).

Wszystkie piwa degustowane w czasie kursu zostały starannie wybrane przez zawodowego kipera i są serwowane w odpowiednich temperaturach w pokalach najwyższych jakości.

Zapisz się: biuro@sztuka-degustacji.pl

W przedwiosenną sobotę 10 marca zawitaliśmy ponownie do Bydgoszczy do Kraftodajni (wejście od ul.Plac Kościeleckich 5). Swoją obecnością zaszczyciło nas 8 kursantów. Bardzo aktywna i wesoła grupa. Zadawano wiele pytań, sporo mitów piwnych również zostało wyjaśnionych a najważniejsze że udało się nam przekazać widzę na temat piwnego świata i od tego momentu, jak powiedziało wielu z uczestników naszego kursu, "świat już nie będzie taki sam". Przy okazji dowiedliśmy, iż nie każde piwo będzie nam smakować, co nie świadczy o tym, że jest złe. To nasze preferencje są różne i dlatego świat piwa jest tak ciekawy i niesamowity . Przy okazji gościliśmy redaktora z Rynków Alkoholowych zatem szukajcie również relacji w prasie branżowej. 
Nowi adepci piwnej wiedzy z dumą i uśmiechem będą nieść kaganek oświaty w swoim otoczeniu i chwała im za to .

komentarze

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31