Kurs Kiperski I stopnia Bydgoszcz 02.12.2017

02.12.2017
Bydgoszcz

Kurs kiperski I stopnia: Najciekawsze piwa na świecie.
Miejsce: Bydgoszcz 
Koszt: 175 zł
Godzina: 11:00 – 16:00


To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego.

Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa. Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa. Cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia (patrz kursy zaawansowane).

Wszystkie piwa degustowane w czasie kursu zostały starannie wybrane przez zawodowego kipera i są serwowane w odpowiednich temperaturach w pokalach najwyższych jakości.

Zapisz się: biuro@sztuka-degustacji.pl

Za nami już trzecie spotkanie z kursantami w Bydgoszczy! Cieszy nas, że systematycznie możemy gościć w tym pięknym mieście!!!! Tym razem 7 osób wzięło udział w kursie w lokalu Kraftodajnia, gdzie może nie tak łatwo trafić, (korzystajcie z map google - wejście od Plac Kościelny 5) ale za to jakie piwa tu można dostać!!!!. Grupa bardzo aktywna i sprawna, to co z reguły zajmuje nam ok 5 godzin w Kraftodajni iudało się zmieścić w 4 gozdziny z kawałekiem. Grupa dzielnie też zniosła część teoretyczną i tym z wiekszą chęcią przesła do praktyki. Niezmiernie miło było słyszeć mnóstwo pytań a zarazem móc obalać piwne mity tak mocno narosłe wokół piwa. Kolejna świadoma grupa piwoszy wkracza na rynek piwny - powodzenia w odkrywaniu magii świata piwa na nowo!!!!!

komentarze

p w ś c p s n
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31