Brak miejsc!!!!Kurs Kiperski I stopnia Gdańsk 03.03.2018

03.03.2018
Gdańsk

Kurs kiperski I stopnia: Najciekawsze piwa na świecie.
Miejsce: Gdańsk
Koszt: 175 zł
Godzina: 11:00 – 15:30

To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego.

 

Uczestnicy kursu dowiedzą się m.in.
Jak odróżnić dobre piwo od złego
Jak zostać profesjonalnym degustatorem
Co to jest profil smakowy i jak go używać
Kiedy pić jakie piwo
Co to jest gatunkowy podział piw
Jak słuchać piwa
Poznają też wiele innych ciekawych faktów ze świata piwa.

Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa. Podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa. Cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia (patrz kursy zaawansowane).

Zapisz się: biuro@sztuka-degustacji.pl

lub korzystając z formularza zgłoszeniowego:

http://www.sztuka-degustacji.pl/kontakt

W sobotę 3 marca miałem przyjemność poprowadzić kolejny kurs kiperski I stopnia w Gdańsku w pubie Lawendowa 8 przy Lawendowa 8 . Zjawiło się 28 osób, wszyscy rządni piwoznawczej wiedzy ale również z nastawieniem na praktykę . Padło wiele pytań i cennych odpowiedzi . Bardzo aktywna i wesoła grupa, która poniesie kaganek oświaty w piwne środowisko "z małym degustacyjnym kieliszkiem za pazuchą" - który posłuży do oceny piwa . Wszystkie puby Gdańska bójcie się bo ponownie przybyło świadomych konsumentów i testerów jakości piwa . Jeśli ujrzycie osoby zatykające nos przy testowaniu piwa przy barze, to właśnie ONI!

komentarze

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31